Personal

Bokning av nybesök

Om du är nyfiken på verksamheten och vill göra ett första nybesök så är du välkommen att ringa oss på 046-120195 (alternativt maila info@lundsfontanhus.se).

Klubbhuschef

Matilda Espmarker

Epost: matilda.espmarker@lundsfontanhus.se
Telefon: 073-5285158
Arbetstider: Måndag-Torsdag: 9-16, Fredag: 9-15

Bitr. verksamhetschef och administration

Iréne Martinsson

Epost: irene.martinsson@lundsfontanhus.se
Telefon: 072-3051677
Arbetstider Måndag,Tisdag: 9-16, Onsdag: 9-18.45, Torsdag 9-13.30, Fredag 9-15

Redaktionen

Pär Körsell

Epost: par.korsell@lundsfontanhus.se
Telefon: 070-2244822
Arbetstider: Måndag-Torsdag: 9-16, Fredag: 9-15

Buster Blaesild (musikansvarig)

Epost: buster@lundsfontanhus.se
Telefon: 076-2483020
Arbetstider: Måndag-Torsdag: 9-16, Fredag: 9-15

Tina Nyqvist

Epost: tina.nyqvist@lundsfontanhus.se
Telefon: 076-0320648
Arbetstider: Måndag-Torsdag 9-15

IPS-enheten, Exa(k)t

Anne Schildt

Epost: anne.schildt@lundsfontanhus.se
Telefon: 076-3246503
Arbetstider: Måndag-Torsdag: 9-16, Fredag 9-15

Studieenheten

Helga Asgeirsdottir

Epost: helga.asgeirsdottir@lundsfontanhus.se
Telefon: 073-5350970
Arbetstider: Jämna veckor: Tis 9-16, Tors 9-16, Fre 9-15
Ojämna veckor: Tis-tors 9-16, Fre 9-15

Stina Holmberg

Epost: stina.holmberg@lundsfontanhus.se
Telefon: 0793-407866
Arbetstider: Måndag-Torsdag: 9-16, Fredag: 9-15

Kök och café

Malin Andersson

Epost: malin.andersson@lundsfontanhus.se
Telefon: 070-7543890
Arbetstider: Måndag-Torsdag: 9-16, Fredag: 9-15

Johan Malmborg Larsson

Epost: johan.malmborg.larsson@lundsfontanhus.se
Telefon: 073-3593440
Arbetstider: Måndag-Torsdag: 9-16, Fredag: 9-15

Johanna Ljung

Epost: johanna.ljung@lundsfontanhus.se
Telefon: 0760210511
Arbetstider: Måndag-Torsdag: 9-16, Fredag: 9-15

Trädgårdsenheten, Gröna Fingrar

Raad Qaryaqus

Epost: raad.qaryaqus@lundsfontanhus.se
Telefon: 076-1633035
Arbetstider: Tisdag-Torsdag: 9-16, Fredag: 9-15

Anna Malmberg

Epost: anna.malmberg@lundsfontanhus.se
Telefon: 0760-236851
Arbetstider: Måndag-Torsdag: 9-16

Johanna Weimers

Epost: johanna.weimers@lundsfontanhus.se
Telefon: 076-0075327
Arbetstider: Måndag-Torsdag: 9-16

Naturkontakt

Lisa Collin

Epost: lisa.collin@lundsfontanhus.se
Telefon: 076-1821320
Arbetstider: Föräldraledig

My Kjellberg

Epost: my.kjellberg@lundsfontanhus.se
Telefon: 076-0281370
Arbetstider: 30% fördelat på måndagar, tisdagar, onsdagar (varierande schema)

Fixa till

Casper Bratsberg

Epost: casper.bratsberg@lundsfontanhus.se
Telefon: 076-0234847
Arbetstider: Fixa Till: Mån: 13-17
Studie-enheten: Tis-Ons 10-17 samt varannan Torsdag

Joint Attention

Magnus Nylander

Epost: magnus.nylander@lundsfontanhus.se
Telefon: 0736-743584
Arbetstider: Mån-Fre 9-16

Peo Lindholm

Epost: peo.lindholm@lundsfontanhus.se
Telefon: 076-0281579
Arbetstider: Mån-Fre 9-16

Tony Lundgren

Epost: tony.lundgren@lundsfontanhus.se
Telefon: 079-3354068
Arbetstider: Mån-Fre 9-16

Ekonomi

Gunilla Gustafsson

Epost: gunilla.gustafsson@lundsfontanhus.se
Telefon: 046-120195
Arbetstider: Måndag-Torsdag: 10-16, Fredag: Ledig

Lunds Fontänhus
Kävlingevägen 15
222 40 Lund
Telefon: 046-120195
info@lundsfontanhus.se
Orgnr: 802456-4893

Tema av Anders Norén